در صورتی که قصد انتقال تنظیمات سفارشی سازی قالب Astra pro به سایت دیگر را دارید یا صرفا تمایل به تهیه بکاپ از این سفارشی سازی ها را دارید که این اطلاعات را از دست ندهید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آموزش بکاپ گرفتن از تنظیمات سفارشی سازی قالب Astra pro

همه ما میدانیم که تنظیم و سفارشی سازی هر سایت زمان زیادی نیاز دارد بنابراین با تهیه بکاپ از این سفارشی سازی ها زحمات ما را حفظ کرده و ما این اطلاعات را از دست نخواهیم داد. در ادامه نحوه بکاپ گرفتن یا برون بری تنظیمات سفارشی سازی در قالب آسترا پرو را آموزش خواهیم داد.

در اولین قدم باید یک افزونه مخصوص قالب آسترا پرو را از مخزن خود وردپرس نصب کنیم که رایگان است و به راحتی استفاده خواهد شد. وارد مخزن وردپرس شده و در جستجوگر این بخش عبارت Import / Export Customizer Settings را وارد کنید. سپس از بین افزونه ها مورد مشخص شده در تصویر زیر را نصب کنید.

آموزش بکاپ گرفتن از تنظیمات سفارشی سازی قالب Astra pro

پس از نصب و فعال سازی افزونه، در پنل وردپرس سایت خود به قسمت آسترا » پیشخوان مراجعه بفرمایید. همانطور که در تصویر زیر مشخص شده با کلیک بر روی گزینه تنظیمات، ابزار مربوط به درون ریزی و برون بری تنظیمات سفارشی سازی قالب نمایش داده خواهد شد.

در این بخش دو ابزار با عنوان های Import Settings و Export Settings وجود دارد که شما با استفاده از ان های می توانید تنظیمات را خروجی گرفته و یا روی سایت درون ریزی کنید.

ابزار export settings مربوط به خروجی گرفتن یا همان بکاپ گرفتن از تنظیمات و سفارشی سازی های قالب است. ابزار import settings هم مربوط به درون ریزی این تنظیمات می باشد.

با فشردن گزینه export settings یک فایل حاوی کدهای تنظیمات به شما ارائه خواهد شد که شما میتوانید در سایت دیگر یا حتی سایت خودتان که قالب astra pro روی آن فعال است درون ریزی کنید. درون ریزی هم به این شکل انجام می شود که فایلی که با استفاده از ابزار export settings دریافت کردید را در بخش Import Settings آپلود و سپس گزینه import را بزنید، تمامی تنظیمات و سفارشی سازی ها به صورت خودکار روی قالب آسترا پرو درون ریزی خواهد شد.

 امیدواریم این سری از مقالات  آموزش قالب Astra pro برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. در صورتی که هرگونه سوال و یا نظری در این زمینه داشتید می توانید با ما در بخش نظرات این مطلب در میان بگذارید.

شما اینجا هستید : [rank_math_breadcrumb]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *